دوچرخه سوار

گزارشهای یک رکابزن

دوچرخه سوار

گزارشهای یک رکابزن

دوچرخه سوار

سلام ...
خوش آمدید
این وبلاگ شامل نوشته های من که بیشتر درباره گزارش های دوچرخه سواری به نقاط مختلف ایران است، می باشد.
لطفا با نظرات خودتون در بهتر شدن وبلاگ من رو کمک کنید

۱ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است


رکابزنی یک روزه از داماش تا سیاهکل (2 اردیبهشت 95)


مسیر رکابزنی:

جیرنده، داماش، چلوانسرا، سپستانک، دمبالده، ناش، اسطلخ کوه، آسیابر، باباولی، دیلمان، اسپیلی، گردنه لارخانی، جنگل دیلمان، آبشار لونک، سیاهکل

مسافت رکابزنی: 83 کیلومتر

بیشتربن ارتفاع: 1956 (گردنه جیرنده به داماش)

کمترین ارتفاع: 48 متر (سیاهکل)


 ساعت 5:30 صبح حرکت با ماشین از قزوین به سمت شهر لوشان پس از رسیدن به شهر لوشان مسیر را به سمت شهر جیرنده تغییر میدهیم.جاده کوهستانی پرپیچ و خم کم کم در دل کوهها ارتفاع میگیرد و سرانجام بعد از 2 ساعت به شهر جیرنده با ارتفاع 1490 متر از سطح دریا میرسیم.

 ساعت 8 صبح شروع رکابزنی از جیرنده در مسیر سربالایی خاکی به سمت گردنه (ارتفاع 1955 متر) مشرف به روستای داماش. پس از حدود یک ساعت رکابزنی و رفع پنچری ساعت 9:15 به گردنه میرسیم و سپس به منطقه زیبا و ییلاقی داماش سرازیر میشویم.(جیرنده تا گردنه 6 کیلومتر) در این موقع از سال که ما در این منطقه رکابزنی می کنیم (اوایل اردیبهشت) هنوز روستای داماش بدلیل سردسیر بودن کاملا سرسبز نشده است( برای سفر به روستای داماش و همچنین دیدن گل سوسن چلچراغ که روستای داماش از معدود مکانهایی است که این گل در آنجا می روید بهترین فرصت اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد است). پس از صرف صبحانه مختصر در داماش و پر کردن آب قمقمه ها از آب چشمه داماش به سمت روستای چل وان سرا در ادامه جاده خاکی سرازیر میشویم.(گردنه تا داماش 4 کیلومتر) قبل از روستای چل وان سرا مسیر دوباره سربالایی میشود. از کنار روستاهای چلوانسرا و سپستانک عبور می کنیم . بعد از سپستانک مسیر سربالایی خاکی با شیب زیاد را رکاب میزنیم (داماش تا سپستانک 7 کیلومتر) تا به روستای دنبالده برسیم. پس از دنبالده جاده سرپایینی میشود و با رسیدن به روستای ناش جاده خاکی به پایان میرسد. (سپستانک تا ناش 4 کیلومتر) از روستای ناش (ارتفاع 1560 متر) مجددا ارتفاع میگیریم و با عبور از روستای اسطلخ کوه دوباره مسیر خاکی میشود. تا ارتفاع 1870 رکاب میزنیم و بعد از آن به سمت روستای آسیابر سرازیر میشویم.  بعد آسیابر جاده دوباره آسفالته میشود. در مسیر سرپایینی از کنار روستاهای قشلاق و لور عبور میکنیم تا به روستای باباولی برسیم. (ناش تا باباولی 16 کیلومتر) روستای باباولی (ارتفاع 1330 متر) شروع دوباره مسیر سربالایی به سمت شهر دیلمان و اسپیلی و گردنه لاریخانی (ارتفاع 1770 متر) می باشد. پس از کمی استراحت در دیلمان باز هم مسیر سربالایی با شیب زیاد را به سمت گردنه لارخانی ادامه میدهیم.(باباولی تا گردنه لاریخانی 9 کیلومتر) با عبور از گردنه، ناگهان چهره طبیعت عوض میشود و وارد جنگلهای زیبای مابین دیلمان و سیاهکل میشویم. در دل جاده زیبای جنگلی و پر از پیچ و خم در دل کوه ارتفاع کم میکنیم و در ساعت 7 عصر به شهر سیاهکل با ارتفاع 48 متر از سطح دریا میرسیم. مسیر تا شهر سیاهکل تماما به شکل سرپایینی است. (گردنه لارخانی تا سیاهکل 40 کیلومتر)


فایل GPS مسیر
جیرنده شروع رکابزنی به سمت داماش
داماش
دورنمای درفک از داماشمسیر داماش به چلوانسراسپستانک
مناظر مسیر سپستانک به دمبالدهمسیر دمبالده به ناش
دورنمای قله سماموس از مسیر اسطلخ کوه به آسیابردیلمان و اسپیلیجنگلهای دیلمان به سیاهکل


۸ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۳:۳۱
حسن