دوچرخه سوار

گزارشهای یک رکابزن

دوچرخه سوار

گزارشهای یک رکابزن

دوچرخه سوار

سلام ...
خوش آمدید
این وبلاگ شامل نوشته های من که بیشتر درباره گزارش های دوچرخه سواری به نقاط مختلف ایران است، می باشد.
لطفا با نظرات خودتون در بهتر شدن وبلاگ من رو کمک کنید

رکابزنی مسیر انبوه، کلیشم، خصیل دشت، املش

يكشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۰۰ ب.ظ

یه بار دیگه، یکی از مسیرهای آفرود قزوین به شمال رو با یکی از دوستان خوبم رکاب زدیم. فقط بخاطر کمبود وقت قسمتی از مسیر مابین قزوین تا روستای انبوه رو با وانت طی کردیم و رکابزنی رو از روستای انبوه آغاز کردیم در ادامه  خلاصه ای از برنامه و چند تا عکس رو مشاهده کنید. این برنامه مشابه برنامه دو سال پیش در همین مسیر بود


روز اول: 

مسیر طی شده با وانت : قزوین - اسماعیل آباد - نیاق - الولک – گردنه کماسر (کاماسار) – دستجرد – طیاندشت – پل انبوه - انبوه (70 کیلومتر)
دوچرخه سواری از روستای انبوه تا کلیشم (17 کیلومتر)

پنج شنبه 14 خرداد: حرکت با وانت از قزوین به سمت انبوه در ساعت 15:30
با پشت سر گذاشتن روستاهای نیاق، الولک، گردنه کاماسار، دستجرد، پل انبوه به روستای انبوه می رسیم . مسیر از قزوین (ارتفاع 1300 متر) تا گردنه کاماسار (ارتفاع 2200 متر) به صورت سربالا است و از گردنه به سمت پل انبوه سرپایینی. حدود 60 در صد مسیر آسفالته است و مابقی خاکی نسبتا مناسب.
 از پل انبوه (ارتفاع 700) مسیری که از سال 93 آسفالت شده به سمت روستای انبوه (ارتفاع 1400) میرود. با رسیدن به روستای انبوه و بعد پیاده کردن دوچرخه ها از وانت، ساعت 18:45 شروع رکابزنی به سمت روستای کلیشم  . بعد رکاب زدن 17 کیلومتر مسیر خاکی اکثرا سربالایی در ساعت 20:45 به روستای کلیشم (ارتفاع 1950) می رسیم. شب مانی در قهوه خانه روستا


روز دوم :

 مسیر رکابزنی: کلیشم – ترار – جلیسه – چمچال – ملامحله – پیرکوه – پل آزادگان –  ملکوت – امام – خصیل دشت 

مسافت طی شده: 53 کیلومتر


جمعه 15 خرداد: ساعت 6:30 شروع رکابزنی در جاده خاکی به سمت گردنه تورار (ارتفاع 2300 متر)
 ساعت 7:30 با رسیدن به گردنه تورار و امامزاده ابراهیم به سمت روستای جلیسه سرازیر می شویم. پس از جلیسه با شروع جاده آسفالته و با پشت سر گذاشتن 3 کیلومتر سربالایی به سمت روستاهای ملامحله و پیرکوه سرازیر میشویم و با عبور از پل آزادگان در ساعت 10 به یک چهارراهی میرسیم. مسیر دست راست به سمت شرق را ادامه میدهیم و به پست ترین نقطه مسیر هنگام صعود با ارتفاع 1045 متر میرسیم. شروع مسیر سربالایی به سمت روستاهای ملکوت و امام (Omam)
 با رکاب زدن 13 کیلومتر جاده سربالایی به روستای ملکوت (ارتفاع 1429 متر) و سپس امام (ارتفاع 1760 متر) میرسیم. بعد از صرف ناهار و استراحت، ساعت 16:30 به سمت منطقه خصیل دشت رکاب میزنیم. بعد از امام وارد مناطق زیبای ییلاقی شهرستان املش می شویم.
 با طی 4 کیلومتر مسیر خاکی با سربالایی های شدید به جاده اصلی منتهی به منطقه خصیل دشت با ارتفاع 2100 متر میرسیم و به سمت پایین سرازیر میشویم.
ساعت 18:30 پس از مسافت 12 کیلومتر به خصیل دشت (ارتفاع 1817) وارد میشویم. شب مانی در قهوه خانه آقای صمدی.
 
روز سوم:
خصیل دشت – سه راهی شلیشه – هالی دشت – آغوزچال – بلوردکان - املش
مسافت طی شده: 40 کیلومتر

شنبه 16 خرداد: ساعت 7 صبح شروع رکابزنی در مسیر جنگلی با مناظر زیبا ار خصیل دشت به سمت بلوردکان و املش. در مسیر خصیل دشت تا بلوردکان با پیچ های پی در پی ارتفاع کم می کنیم و بعد از طی 20 کیلومتر به بلوردکان (ارتفاع 300 متر) میرسیم. بعد از بلوردکان جاده کفی و سرپایینی را در کنار رودخانه شلمان رود به سمت املش ادامه می دهیم. ساعت 9:15 به املش میرسیم  و با اتوبوس به قزوین برمی گردیم.
 

مسافت کل : انبوه تا املش (110 کیلومتر)
بیشترین ارتفاع: گردنه تورار (2308 متر )
کمترین ارتفاع: املش(47 متر )
کمترین ارتفاع هنگام صعود : دوراهی موسی کلایه و ملکوت (1040 متر)
مسیر قزوین، انبوه، کلیشم، خصیل دشت، املش
انبوه به کلیشمروستای کلیشمامامزاده ابراهیم تورارکلیشم به جلیسهجلیسه


جلیسه به پیرکوه


امام به خصیل دشت


در مسیر خصیل دشت

مسیر خصیل دشت به بلوردکان
مسیر بلوردکان به املش


نظرات  (۶)

درود حسن آقا. زیبا بود. تعریف این مسیر امام و خصیل دشت رو زیاد شنیدم ولی هنوز قسمت نشده بریم. خوبه که تو خصیل دشت قهوه خونه داره . به همین خاطر شاید یه نیم نگاهی به این مسیر داشته باشیم ولی میدونید که دیگه الان این مسیر از فصلش دراومده بخصوص از قزوین تا کلیشم.
راستی گردنه ترار همونجایی هست که دکل ها هستند؟
پاسخ:
 سلام ممنون از شما آقا میلاد . این مسیر هم زیباست و به یه بار تجربه کردنش میارزه. خصیل دشت یه قهوه خانه خیلی خوب داره که خیلی از کوهنوردها و طبیعت گردها شبها اونجا اتراق میکنند و همچنین مناظر خیلی زیبایی داره. مسیر قزوین تا انبوه نسبت به سایر مناطق الموت خشک تره، بخاطر همین اگر کسی تا انبوه یا کلیشم رو با ماشین بره بهتره. بله همون گردنه ای که دکل بالاش هست رو گردنه ترار میگن اگه گردنه رو برید بالا بعدش به یه منطقه تقریبا مسطح میرسید که یه امامزاده هم وسطش قرار گرفته کرد. به اونجا ترار میگن.
سلام
خدا قوت
چند صباحی هست که با وبلاگ شما آشنا شدم..یه جورایی تشویق شدم برای مسافرت..البته نه با دوچرخه..با خودرو شخصی..اولین تجربه هم امسال بود...الموت،پیچ بن،سه هزار..عالی..هنوز داریم برای بقیه تعریف میکنیم..پیگیرتون هستیم.
یاعلی
پاسخ:
سلام . مننون از لطف شما . انشاا... که بتونید مسیرهای جدید رو هم تجربه کنید
۲۹ شهریور ۹۴ ، ۱۲:۵۵ مرتضی نوروزی
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
سلام
من ساکن قزوین هستم و قصد دارم برای تعطیلات آخر هفته این مسیر رو رکاب بزنم و نیاز به راهنمایی دارم لطفا در صورت امکان با من تماس بگیرید************* یا شماره موبایلتون رو پیامک کنید من تماس بگیرم
خیلی ممنون
پاسخ:
سلام شماره به ایمیل شما ارسال شد
سلام
من اصالتا املشی هستم ولی هنوز قسمت نشده این مسیری که شما رفتین را خودم تجربه کنم اما با سفرنامه مصور شما انگار که خودم داشتم این مسیر را میرفتم. تصاویر فوق العاده ای گرفتین.
چشمه لوزان و آب فوق العاده خنک اش، عالیه.
پاسخ:
سلام 
ممنون از اینکه به من سر زدید.
ﺑﺎﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﮔﻼﻳﻪ ﻣﺴﻴﺮﻫﺎﻱ ﻣﻨﺘﻬﻲ ﺑﻪ ﺩﻳﻠﻤﺎﻥ و ﻧﻮاﺣﻲ اﺷﻜﻮﺭﺕ ﺭا ﺭﻓﺘﻪ اﻡ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻧﻴﺎﺯ ﺑﻪ ﺳﻜﻮﻧﺖ ﺩﺭ ﺭﻭﺳﺘﺎﻫﺎﻱ ﺷﺒﻪ و ﻣﺒﻮ و ﻟﺮﻭﺩﻭ ﻣﻠﻜﻮﺕ اﺷﻨﺎﻳﺎﻥ ﺯﻳﺎﺩﻱ ﺩاﺭﻡ ﺩﺭﺻـﻮﺭﺕ ﻧﻴﺎﺯ ﺗﻤﺎﺱ ﺑﮕﻴﺮﻳﻴﺪ
ممنون از اینکه این اطلاعات رو در اختیار عموم قرار میدید رفیق.
موفق باشید..

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی