دوچرخه سوار

گزارشهای یک رکابزن

دوچرخه سوار

گزارشهای یک رکابزن

دوچرخه سوار

سلام ...
خوش آمدید
این وبلاگ شامل نوشته های من که بیشتر درباره گزارش های دوچرخه سواری به نقاط مختلف ایران است، می باشد.
لطفا با نظرات خودتون در بهتر شدن وبلاگ من رو کمک کنید

بازهم قسمت شد برای چندمین بار از آفرود ها منطقه الموت به شمال برم و یه مسیر جدید رو تجربه کنم.
گزارشش رو میتونید در پایین بخونید. البته نوشته های من یه گزارشی از سفر و نوع مسیر هست و به خاطرات سفر نپرداختم. 
سعی کردم حجم عکسها رو تا جایی که امکان داره کم کنم ولی تعداد عکسها زیاده. احتمال داره بعضی هاش لود نشه یا خیلی طول بکشه


روز اول: 1 تیر 92

صبح زود ساعت 5 صبح در هوای خنک اول صبح به راه افتادیم. درحالیکه باد شدیدی می وزید از کنار دانشگاه آزاد قزوین به سمت جاده باراجین حرکت کردیم. باد از مقابل طوری می وزید که رکاب زدن رو برای ما خیلی مشکل کرده بود. نرسیده به روستای زرشک برای صبحانه کمی توقف کردیم به امید اینکه مقداری از شدت باد کم بشه ولی فایده ای نداشت و باد همچنان با قدرت می وزید. بالاخره به هر زحمتی بود با عبور از روستای زرشک خودمون رو به گردنه گدوک (بهرام آباد) رساندیم (قزوین تا گردنه گدوک 25 کیلومتر).
خدا رو شکر بعد گردنه از باد خبری نبود. در مسیر سرازیری به سمت دره الموت سرازیر شدیم و از کنار روستاهای کامان، فلار و بهرام آباد عبور کردیم تا اینکه به رودخانه شاهرود و بعد از آن در ساعت 10 به شهر رازمیان رسیدیم. ( گردنه گدوک تا رازمیان 35 کیلومتر). 


شهرک رازمیان


از رازمیان تا روستای بعدی یعنی هیر سربالایی های خیلی تندی رو باید رکاب میزدیم ولی هوای خنک و نیمه ابری رکاب زدن رو لذت بخش کرده بود و مشکلی نداشتیم. 
با رسیدن به روستای هیر کم کم هوا آفتابی شد و عرق ما هم تو سربالایی ها در اومد. بالاخره ساعت 12 به روستای هیر رسیدیم بعد از چند دقیقه استراحت در وروردی روستا به سمت آخرین روستای استان قزوین در این مسیر یعنی روستای ویار حرکت کردیم. (رازمیان تا ویار 16 کیلومتر)دره منتهی به روستای هیرروستاهای فرعی در مسیر هیر

باغهای روستای هیر

روستای هیراز روستای ویار به بعد مسیر خاکی شد و سربالایی ها هم تیزتر ولی ما به شوق رسیدن به گردنه آخر روز اول، مسیر رو با تمام قوا رکاب میزدیم.رودخانه نینه رودبعد از روستای هیر مسیر خیلی کم تردد بود و شاید هر نیم ساعت یه ماشین نیسان عبور میکرد که اون هم بیش تر برای حمل و نقل لبنیات گله هایی بودن که تو کوه و کمر گوسفندان رو برای چرا میبردن. در مسیر از منطقه ای به نام کلیج دره عبور کردیم که پر از بوته های ریواس بود ولی ما یه کم دیر رسیده بودیم اونجا ! اکثر ریواسهای کنار جاده رو محلی ها کنده بودن و معدود ریواسهای باقی مانده هم مثل چوب خشک شده بودن و قابل خوردن نبودن. در حسرت خوردن یک ریواس تر و تازه به مسیر ادامه دادیم تا بالاخره بعد از عبور از سربالایی های نفس گیر که همش طبق 1 و خودرو 1 یا حداکثر 3 می طلبید، به گردنه گونه کوه (Ga`va`ne kuh) رسیدیم. گردنه گونه کوه در واقع نقطه صفر مرزی استان قزوین با استانهای مازندران و گیلان در این مسیر محسوب میشه! ( ویار تا گردنه 18 کیلومتر)در مسیر گردنه
کلیج دره (از این جاده خاکی عبور کردیم تا به گردنه برسیم)بعد عبور از گردنه به چیزی که انتظارش رو میکشیدیم، رسیدیم. اون هم چیزی نبود جز ابرهای زیر پاهامون ! چون طبق اطلاعات هواشناسی هوای شمال بارونی بود و هوای قزوین آفتابی. پس، پیش بینی مون برای دیدن منظره زیبای ابرها درست بود. منظره بعد از گردنهدره اشکور غرق در مه
بعد از چند دقیقه استراحت به سمت پایین سرازیر شدیم تا به اولین روستای استان مازندارن در دره اشکورات برسیم. همین طور که ما با جاده در دل کوه پایین میرفتیم، کم کم وارد ابر و مه میشدیم و قطرات ریز مه به صورتمون برخورد میکرد و از اونجایی که مسیر بعد از گردنه تماما سرپایینی بود و ما رکاب نمی زدیم. سرما رو تو بدمون احساس میکردیم تا جایی که دیگه قابل تحمل نبود و مجبور شدیم لباسهای گرم رو از کوله بیرون بیاریم و بپوشیم.


بالاخره بعد از طی سرپایینی در ساعت 7:30 عصر به روستای سپارده رسیدیم. وقتی به سپارده وارد شدیم مثل سفر 2 سال پیشم به این روستا، محل غرق در مه بود به قهوه خانه روستا رفتیم و بالکن قهوه خانه برای یک شب به مبلغ ده هزار تومن اجاره کردیم و بعد خوردن شام مفصل به خواب رفتیم. (گردنه گونه کوه تا سپارده 12 کیلومتر).


برای نمایش در سایز اصلی بر روی نوشته کلیک کنید ، مشخصات تصویر هست 600 در800 پیکسل .

ورودی روستای سپارده


روز اول : قزوین – باراجین – زرشک – کامان – فلار – بهرام آباد – رازمیان – هیر – ویار – کلیج دره – گردنه گونه کوه – سپارده


مسافت : 105 کیلومتر

روز دوم:2 تیر 92


صبح روز دوم سفر ساعت 6 صبح از خواب بلند شدیم و بعد از خوردن صبحانه و بستن بارها بر پشت دوچرخه ها در هوای نسبتا مه آلود روستای سپارده رو ترک کردیم. روستای سپارده مرز استان قزوین و مازندارن و گیلان است. از سپارده به سمت غرب جز استان گیلان و از سپارده به سمت شرق جزو استان مازندران محسوب میشه. 


ابتدای سربالایی ها بعد از تمل


ما در مسیر شرق شروع به رکاب زدن به سمت روستای تمل (tomol) کردیم و در جاده از روستاهای یازن و نارنه نیز عبور کردیم .در سفر 2 سال قبلم تا روستای تمل رو رکاب زده بودیم و بعد از اون به سمت دره اشکور رفتیم ولی اینبار قصد داشتیم بعد از روستای تمل وارد یک مسیر فرعی دیگر بشیم و با عبور از گردنه بزابن به سمت ییلاقات منطقه جنت رودبار بریم. (سپارده تا تمل 10 کیلومتر)

نرسیده به روستای تمل وارد مسیر فرعی به سمت جنت رودبار شدیم . در مسیر تمل به جنت رودبار تا اولین روستا دریکی از فرعی های مسیر حدود 25 کیلومتر (لگا) و تا اولین روستای کنار جاده حدود 36 کیلومتر(پلهم جان) رو باید رکاب زد و در این بین خبری از روستا و آبادی نیست. این جاده رو برای دسترسی محلی ها به ییلاقات کشیدن و ماشین سواری در این جاده عبور و مرور نداره. مسیر با سربالایی هایی فوق العاده تندی شروع میشد ولی بعد از 4 کیلومتر سربالایی ها ملایم شد و در کمره کوه مسیر رو رکاب زدیم.

روستای سپارده که شب قبل اونجا بودیم. هر چی بالاتر میرفتیم روستای سپارده در دید ما کوچک تر میشد!!


در کنار جاده گاوهای زیادی رها شده بودن و بعضی هاشون وسط جاده نشسته بودن که با نزدیک شدن ما فرار میکردن و البته در کنار مسیر کندوهای زنبور عسل هم زیاد بود اما اینبار ما از زنبور ها فرار میکردیم!! تا مبادا با نیش ما رو مورد عنایت قرار بدن.


جاده کم کم ارتفاع میگرفت و رکاب زدن در مسیر زیاد مشکل نبود تا اینکه در نزدیکی گردنه اول(بزابن) چند کیلومتری شیب مسیر تند شد و دوباره شیب جاده ملایم شد. بعد از گردنه اول به منطقه زاروت (زورود) رسیدیم در این منطقه در هر چند کیلومتر یک گوسفند سرا وجود داشت که چوپانها در فصلهای گرم سال گوسفندهاشون رو برای چرا به این منطقه میارن. 

در یکی از گوسفند سراهای کنار جاده توقف کردیم تا کمی لبنیات تازه بخریم و برای میان وعده بخوریم. به گوسفند سرا رفتیم و درخواست لبنیات تازه برای خریدن کردیم. وقتی ما رو دیدن به داخل دعوتمون کردن ما هم با کمال میل قبول کردیم . از ما با ماست و شیر تازه پذیرایی کردن. وقتی اولین لقمه نون و ماست رو خوردم برق از کله ام پرید!! ماستش به حدی خوشمزه بود که من در عمرم همچنین ماستی نخورده بودم! ماست رو از شیر تازه گوسفندهایی زده بودن که همه خوراکش گلها و سبزه های تازه بود. به همین خاطر عطر و طعم فوق العاده ای داشت. و بعد از خوردن نون و ماست، شیری که تازه از گوسفندها دوشیده بودن و جوشنده بودن رو خوردیم و بعد یک ساعت استراحت در گوسفند سرای زارود با بدرقه چوپانها که پول ماست رو هم از ما نگرفتن به مسیر ادامه دادیم تا گردنه آخر مسیر رو فتح کنیم.


گوسفند سرای زاروتسفید کوه


حدود 6 کیلومتر مسیر کمره کوه رو رکاب زدیم تا بالاخره به گردنه آخر مسیر به نام لاکتراشان با 3100 متر ارتفاع از سطح دریا رسیدیم و دوباره با همون منظره ای که روز قبل باهاش روبرو شده بودیم، رسیدیم. بازهم ما از ابرها بالا زده بودیم! (تمل تا گردنه لاکتراشان 20 کیلومتر)بعد از گردنه لاکتراشانتکه برفی در کنار مسیر
سرازیر شدن بعد از گردنهچند کیلومتر از گردنه به سمت پایین سرازیر شدیم تا به اولین فرعی رسیدیم که به روستای لگا منتهی میشد. روستای لگا آخرین روستاییه که تو این مسیر برق داره این رو از روی تیرهای برق میشه متوجه شد.در حال کم کردن ارتفاع از مناظر زیبای اطرافمون هم لذت میبردیم 


دریای ابرتا اینکه بالاخره وارد مه شدیم و تنها چیزی که میدیدم مه بود و زیبایی ها جنگل در پشت مه پنهان شده بود. در مسیر که پایین میرفتیم از کنار فرعی روستاهای مختلفی رد میشدیم از جمله: آغوزکی، ازبین چال ، پلهم جان، آرمو، چورته، میشاورک و ... 
جاده بعد از روستای آرمو آسفالته شد تا ما بالاخره بعد از حدود 60،70 کیلومتر مسیر خاکی و آفرود آسفالت رو دیدیم.
سرانجام به دهستان جنت رودبار رسیدیم و به یکی از قهوه خانه های روستا رفتیم و یه اتاق اجاره کردیم به قیمت 25 هزار تومان و بعد ازکمی گشت و گذار در روستا و خوردن شام به خواب رفتیم تا برای روز آخر سفر که شامل سرپایینی های توپ و جنگل دالخانی بود و دلمون رو براشون صابون زده بودیم آماده بشیم. (گردنه لاکتراشان تا جنت رودبار 35 کیلومتر)اتاقی که در جنت رودبار کرایه کردیم
دهستان جنت رودبار


مسیر: سپارده – یازن – نارنه – تمل – گردنه بزابن – زارود – سرگل چال – آغوزکی – پلهم جان – آرمو – چورته – جنت رودبار

مسافت طی شده: 65 کیلومتر
روز سوم: 3 تیر (نیمه شعبان)


همیشه روزهای سوم سفر من به شمال از مسیر کوهستان ترکیبی از سرپایینی، مه، جنگل و دریا بوده که این ترکیب واقعا لذت بخشه و این لذت بخش تر میشه وقتی بخوای از جنگل دالخانی عبور کنی و آخرش هم به رامسر برسی. به همین خاطر روز سوم سفر برامون ویژه بود. به همین خاطر صبح زود از خواب بلند شدیم و حسابی تو روستا و کوچه باغهاش گردش کردیم و دوچرخه ها رو زین کردیم و جنت رودبار رو به مقصد رامسر ترک کردیم.


منظره جاده از روی بالکن قهوه حانهبرای نمایش در سایز اصلی بر روی نوشته کلیک کنید ، مشخصات تصویر هست 600 در800 پیکسل .

کوچه باغهای جنت رودبارحنت رودبار
این بار هم با همون چیزهایی که انتظارشون رو میکشیدیم، روبرو شدیم. حیف که تنها ثبت کننده عکسهای ما یه دوربین موبایل بود اگه یه دوربین عکاسی داشتم خیلی بهتر میتونستم زیبایی ها رو به تصویر بکشم .زیبایی های مسیر واقعا با اون چیزی که تو عکس دیده میشه قابل مقایسه نیست. نشستن مه و رطوبت روی لنز دوربین موبایل خیلی از عکسهام رو خراب کرد. این رو وقتی متوجه شدم که عکسها رو به کامپیوتر منتقل کردم و در واقع خیلی از مناظر زیبایی رو که ثبت کرده بودم، تار ثبت شده بود.


همون طور که سرپایینی ها رو پایین میرفتیم با مناظر زیبا و فوق العاده ای روبرو میشدیم و از کنار روستاهای مختلفی عبور میکردیم مثل: اکراسر، ایزکی، لترنسا، گالش محله و ... . 
و هر چند کیلومتر برای لذت بردن از مناظر مسیر توقف میکردیم.


شروع جنگل دالخانی


جنکل در مه
در محاصره ابرها


برای نمایش در سایز اصلی بر روی نوشته کلیک کنید ، مشخصات تصویر هست 600 در800 پیکسل .

جاده رویایی

برای نمایش در سایز اصلی بر روی نوشته کلیک کنید ، مشخصات تصویر هست 600 در800 پیکسل .

جاده کوهستانی و جنگل تقریبا تا نزدیک دریا ادامه داشت. و ما از روی کوهها دریا رو میدیدیم. چون رامسر از معدود جاهاییه که در شمال کشور دریا و کوه و جنگل به هم میرسن و به همین خاطر این منطقه زیبایی خاصی داره.

برای نمایش در سایز اصلی بر روی نوشته کلیک کنید ، مشخصات تصویر هست 600 در800 پیکسل .تقریبا بعد گالش محله از جنگل خارج شدیم و از طریق سادات محله و کتالم به شهر زیبای رامسر رسیدیم و به ساحل دریا رفتیم و اولین ناهار حسابی رو در کنار ساحل دریا به بدن زدیم. و بعد از ظهر هم به روستای سفید تمشک رامسر رفتیم و در این روستا گشتی زدیم


مسیر روستای سفید تمشک به سمت تله کابین رامسر


برای شب مانی به کنار ساحل دریا رفتیم و یک پلاژ کرایه کردیم به مبلغ 15 هزار تومان. شب برای اولین بار یه بارون حسابی آمد و خدا رو شکر ما دیگه تو مسیر نبودیم. 
(جنت رودبار به رامسر 65 کیلومتر)


هتل قدیم رامسر


بلوار کازینو(رامسر)


برای نمایش در سایز اصلی بر روی نوشته کلیک کنید ، مشخصات تصویر هست 800 در699 پیکسل .مسیر: جنت رودبار - اکراسر - ایزکی - گالش محله - سادات محله و کتالم - رامسر

مسافت: 65 کیلومتر

فایل گوگل ارث مسیر

http://s1.picofile.com/file/7830609993/Qazvin_Alamut_Janatrudbar_Ramsar.kmz.html

روز چهارم سفر هم بعد از گشت و گذار در شهر رامسر با اتوبوس به قزوین برگشتیم و سفر رو به پایان رسوندیم خدا رو شکر میکنم که این نیرو رو به من داد که برای پنجمین بار تونستم با دوچرخه از درب خانه تا ساحل دریای خزر رو رکاب بزنم.
در آخر ممنون که گزارش سفر رو خوندید ببخشید که نمیتونم مثل بعضی دوستان خوب و جذاب بنویسم. اگر خسته کننده بود ببخشید

نظرات  (۱۷)

khili aly bood mamnon

پاسخ:
پاسخ: مخلص داش امید انشاا... برنامه های بعدی هم با هم میریم
۱۸ تیر ۹۲ ، ۰۳:۳۲ محمد(یادداشتهای یک کوهنورد)
درود بر شما
گزارش های خوب شما هم برامون انگیزه انجام برنامه ها را ایجاد می کنه. به امیددیدارشما . من هم به وبلاگتان لینک می دهم.
موفق وپیروزباشید.

ممنون آقای والی نژاد. خوشحالم یکی گزارش ها حداقل یه کمک کوچیک برای شما بزرگوار شد که این مسیر رو برید.
من دوچرخه سوار حرفه ای نیستم و دوچرخه ی حرفه ای هم ندارم ولی سعی میکنم از همین امکاناتم بیشترین لذت رو ببرم. امیدوارم که بتونم با شما همرکاب بشم
با توجه به آشنایی من به منطقه گزارش واقعا عالی رو تهیه کردی. ممنون موفق باشی
پاسخ:
پاسخ: ممنون ار لطف شما. من با مسیر آشنایی قبلی نداشتم ولی قبل از سفر به این نقاط سعی میکنم اطلاعات کاملی در مورد مسیر جمع کنم و با برنامه ریزی دقیق مسیر رو طی کنم
سلام سپاسگزارم از گزارش خوبت
مرداد امسال به جنت رودبار رفتم ، میخواستم بپرسم از جنت رودبار تا کجا میشه با ماشین به سمت قزوین رفت ؟ من شیفته اون منظره دریای ابر شدم اگرچه این مناظر اتفاقی شکار میشه !
منتظر جوابتونم
متشکرم
پاسخ:
پاسخ: سلام
ممنون از این که وبلاگ م سر زدید. خدمت شما عرض کنم که از سمت رامسر به جنت رودبار تا حدود 10 کیلومتر بعد از جنت رودبار جاده آسفالته است و بعدش جاده خاکی نسبتا خوب میشه و بعد از اون هم جاده خراب میشه و بیشتر برای ماشین های آفرود و موتور مناسبه و با این وسایل میشه تا قزوین رفت ولی جاده تماما کوهستانی است و فقط از خرداد تا مهر میشه تو این جاده تردد کرد چون با اولین بارش پاییزی این مسیرها بسته میشن. البته ماشین سواری هم شاید بشه تو این مسیرها آورد ولی صد در صد به ماشین فشار میاد. در مورد اون منظره دریاچه ابر همنطور که خودتون گفتید شانسیه و اگر هوای شمال بارونی باشه میشه این مناظر رو دید. برای دیدن منظره دریاچه ابر احتمالا باید تا همون مسیر خاکی بالا برید تا به یه ارتفاع مناسب برسید
۱۴ مرداد ۹۲ ، ۱۲:۳۰ یه بنده خدا
سلام.به به!!عالی بود...کلی باعکساتون روحیه مون شاد شد،مخصوصا اون جاده رویاییش.
موفق باشید.
سلام و خسته نباشید
با تشکر بابت سفرنامه زیبا و کاملی که ارایه نموده اید. عکس ها و راهنمایی ها بسیار مفید و مناسب است.
لطفا از نحوه سفر با ماشین سواری در این مسیر بگویید. می خواهم این مسیر را البته بعد از سپارده به سمت کلاچای بروم
آیا با سواری مثل پژو هم می شود رفت؟ امنیت مسیر چطور است؟
به امید این که سفرهای زیبایی را پیش رو داشته باشید

پاسخ:
پاسخ: سلام. ممنون از اینکه به وبلاگ من سر زدید
در مورد این مسیر خدمت شما عرض کنم که حدود 35 کیلومتر از این مسیر حد واصل روستای ویار قزوین تا لشکان استان گیلان خاکی نسبتا مناسب وجود دارد. ماشین سواری در این مسیر تردد میکند و من حتی ماشین پیکان و پراید هم در این مسیر دیده ام که رفت آمد میکنند ولی احتمال فشار آمدن به ماشین و در صورت ضعیف بودن جلو بندی احتمال آسیب وجود دارد ولی اگر مسیر خاکی رو به آهستگی برید فکر نکنم مشکل خاصی بوجود بیاد. در مورد امنیت مسیر هم من 3 بار در مسیر تردد کردم هیچ مشکلی نداشتم و حتی یکی از دوستان این مسیر رو به تنهایی با دوچرخه رکاب زده. فقط در مسیر احتیاط کنید احتمال مه آلود بودن مسیر زیاده پس با دقت رانندگی کنید و در این مسیر خبری از علایم و گارد ریل نیست به قول معروف مسیر آفروده ولی بعد از روستای لشکان مسیر آسفالت میشه و جاده در کنار رودخانه تا رحیم آباد ادامه پیدا میکنه.
این هم فایل گوگل ارث مسیر
http://s1.picofile.com/file/7831086876/Qazvin_Alamut_Eshkevar_Rudsar.kmz.html
امیدوارم که اطلاعاتم بدردتون بخوره
باز هم سوالی بود من در خدمتم
سلام
دست شما درد نکنه ، اطلاعات خوبی دادید. این مسیر رو همون موقع رفتم ، ماشینم پژو پرشیا بود و جاتون خالی خیلی لذت بخش بود، مسیر تا ویار آسفالت بود و مناسب ، از ویار تا سپارده جاده خاکی ، ولی خوب بود و من با سرعت کم حرکت می کردم و این مسیر تا سپارده را حدود 2 ساعت رفتم، بسیار زیبا بود، دریای ابر را هم دیدم، شب را هم تو اتاق بالای قهوه خانه خوابیدیم، 20000 تومان گرفت، شب سرد و زیبایی بود. بعد از سپارده هم به کلاچای و رامسر و... رفتیم.
از اطلاعاتتان بسیا ممنون، به امید سفرهای زیباتر برایتان

پاسخ:
پاسخ: خیلی ممنون...
خب خدا رو شکر که مسیر رو با سلامتی طی کردید. این مسیر بدرد کسانی میخورد که دنبال یه جاده بکر با مناظر فوق العاده هستند. این مسیر در همه فصلها زیبایی داره ولی برای دیدن زیبایی های بیشتر این مسیر من من نیمه خرداد تا هفته اول تیر رو بهتون پیشنهاد میکنم. تو این مدت این مسیر فوق العاده زیباست
سلام
با تشکر از مطلب بسیار زیباتون
ب خوندن این مطلب حوس کردم این مسیر رو طی کنم... البته با پراید
برناممو رو واسه 14 و 15 خرداد می خوام بچینم. به نظر شما چه چیزایی تو مسیر لازمه که بدونم یا احتیاج هست که داشته باشم.
باز هم ممنون
پاسخ:
پاسخ: سلام علیکم. ممنون از این که به وبلاگ من سر زدید. در مورد این مسیر خدمتتون عرض کنم که آفرود این مسیر شامل دو بخشه. قسمت اول مابین روستای ویار (قزوین) تا روستای سپارده(مازندارن) من در این قسمت از مسیر ماشین های پراید و پیکان رو دیدم که تردد میکنن. البته این ماشینها باید مقداری احتیاط کنن چون قسمتهایی از جاده خرابه. ولی قسمت دوم مسیر ما بین روستای تمل (مازندران) تا لگا(مازندارن) برای ماشینهای سواری اصلا مناسب نیست. چون مسیرش در بعضی جاها خیلی خرابه و احتمال داره برای ماشین مشکل بوجود بیاد و من خودم تو این مسیر غیر نیسان وانت و تویتا و هایلوکس، هیچ ماشین سواری ندیدم که تردد کنه. حداقل اینکه رفتن این مسیر با یک ماشین سواری به تنهایی خطرناکه چون اگه مشکلی در مسیر بوجود بیاد نه موبایل آنتن میده و نه ماشینی از اونجا عبور میکنه که ازش کمک بگیرید! پس بهتره با ماشین به همون روستای سپارده بروید و از اونجا مسیرتون رو به سمت روستای لشکان از استان گیلان و شهر رحیم آباد از توابع رودسر ادامه بدهید که اون مسیر هم مسیر زیباییه. در مورد سفر با ماشین من زیاد اطلاعات ندارم ولی برای سفر های چند روزه با ماشین هر تجهیزاتی برمیدارید برای این سفر هم همون رو تهیه کنید و نکته ای میشه بهش اشاره کرد اینه که این مناططقی که قصد عبور ازشون رو دارید کوهستانی هستن و حتی در خرداد و تابستان سرد هستن پس لباس گرم و تجهیزات کافی به همراه داشته باشید
در پناه خدا
گزارشات عالی و کامله ممنون
سلام
احسنت به این همتی که دارید . واقعا لذت بردم.
دوچرخه سواری افرود عالیه . من یه بار با دوچرخه رفتم امامزاده داوود . خیلی خوش گذشت
سلام
با تشکر از گزارش بسیار زیبا و مرحله به مرحله شما
من خودم با ماشین از سمت رامسر و جاده هریس تا روستای پلهم جان را رفته ام وخیلی برایم سوال بود که بعد از این روستا چه روستاهای دیگری است و تا کجا ادامه دارد .از خواندن گزارش شما خیلی لذت بردم
تشکر فراوان...
سلام
مرسی از اشتراک این سفرنامه زیباتون
در روستای پهلم جان یا جنت رودبار برای اجاره اتاق شماره ای دارید؟ یا حتما باید در محل اجاره کرد؟ چون خانوادگی از اونجا میرم
 و اینکه در جنت رودبار هم میشه دربای ابر رو مشاهده کرد در اواسط خرداد؟
مرسی
ممنون میشم جواب رو در وبلاگم بنویسید
uzulme.blogfa.com

پاسخ:
سلام 
متشکرم از شما 
نه متاسفانه شماره ای ندارم ولی در جنت رودبار براحتی میتوانید اتاق اجاره کنید
برای دیدن منظره ابرها باید خوش شانس باشید و هوا ابری یا مه آلود باشه.
با توجه به اینکه سرویس بلاگفا غیرفعال شده جوابتون رو همین جا دادم
در پناه خدا
درود بر شما.خسته نباشید. 
من خودم اهل همین منطقه هستم. عکسهای خیلی جالبی گرفته بودید .یه نکته هم میخواستم بگم که لطفا وقتی از این مسیر های زیبا عبور میکنید محیط زیست رو آلوده نکنید و من مطمئنم که از افرادی مثل شما این کارها هرگز انفاق نمیفته.روستایی که من در آن زندگی میکنم بعد از روستای ویار میباشد و اسم آن شنگلرود هست.
فقط میشه گفت واقعا زیبا
سلام
ممنون بابت گزارش خوبتون . گزارشتون باعث شد تا امسال در تیر ماه این برنامه رو بخوام انجام بدم ولی یک سری ابهامات در مورد مسیر دارم . لطف می کنید اگر شماره تلفنتون رو بدید تا با شما تمااس بگیریم .
ممنون می شم اگر جواب بنده رو سریع بدید چون 1 تیر می خوام سفر رو شروع کنم.
پاسخ:
ممنون از لطف شما . مسیر واقعا زیبایی هست ولی خب مسیرش خیلی سخته و باید آمادگی بدن بالایی داشته باشید. شماره به ایمیل شما ارسال شد.
با سلام و خسته نباشید و خدا قوت.
گزارش بسیار جالب - جذاب و مفیدی بود. بسیار ممنونم از شما.
ما هم به همراه دوستان قصد سفر از مسیری که شما رفتید رو برای اولین بار در نوروز 96 داریم. خواندن سفرنامه و اطلاعات مفیدی که نوشته بودید و همچنین عکسها کمک بزرگی به ما خواهد کرد.
سپاسگزارم. شاد و پیروز و سلامت باشید.
پاسخ:
سلام ممنون لطف شما 
این مسیر دو تا گردنه داره که هر دو تا گردنه تا اواخر اردیبهشت بسته هستند و امکان عبور هیچ وسیله ای وجود نداره ارتفاع برف در گردنه گونه کول در اردیبهشت بالای ۲ متر هست حالا خودتون حساب این موقع از سال رو بکنید 
عالی بود

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی